Yazar: Haberler

We Care Projesi Uluslararası Proje Tanıtım Etkinliği Porto Vecchio’da Gerçekleştirildi

We Care Projesi uluslararası tanıtım etkinliği bakım sektöründe yetkili eğitici ve çalışanlardan oluşan katılımcılarla 26 Eylül 2022 tarihinde koordinatör kurum IFRTS Corse (Eğitim ve Araştırma Enstitüsü) ev sahipliğinde Porto Vecchio’da gerçekleştirildi.

Toplantıda proje ürünleri tanıtıldıktan sonra ortak kurum temsilcileri kendi ülkelerinde ürünlere yönelik gerçekleştirdikleri pilot uygulamalardan elde ettikleri sonuçları katılımcılarla paylaştı. Etkinlik sonunda ise bakım sektöründe hizmet veren yerel yetkililer yaygın ve sargın eğitimden edinilen becerilerin geçerliliğini güçlendirmek için başlattıkları girişimcilik faaliyetlerinden bahsettiler.

2020-1-FR01-KA204-080142 sözleşme numaralı “WE CARE – Providing Access to Guidance, Training and Validation of Non-Formal and Informal Learning for Migrant Women Working in Care Sectors (ÖNEM VERİYORUZ – Bakım Sektörlerinde Çalışan Göçmen Kadınlara Yönelik Rehberlik, Eğitim ve Çalışanların Geçmiş Öğrenim Deneyimlerinin Geçerliliğinin Sağlanması)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. “WE CARE” Projesi’nin temel hedefleri arasında yetişkinler ile çalışan eğitimci, öğretmen, danışman ve rehberlik personelinin kullanımına yönelik bakım alanında yeni eğitsel yöntemler ve araçlar tasarlayarak göçmen kadınların bakım becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanması yer almaktadır. İstanbul Valiliği’nin ortak kurum olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://we-care-project.eu/index.php/tr/home-tc

https://www.facebook.com/WeCareErasmusProject

https://ifrtscorse.eu/
https://www.iasismed.eu/
http://innoqualitysystems.com/
https://infodef.es/
http://www.labienpaga.es/

#WeCare #GöçmenKadınlarıDestekliyoruz #ÖnemVeriyoruz #evdebakım #BakımBecerileri #HastaveYaşlıBakım

Etkileşim: 22
Kapat
Skip to content