Yazar: Haberler

We Care Projesi Proje Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

We Care Projesi tanıtım etkinliği bakım sektöründe çalışan uzman ve eğiticilerden oluşan 50 kişinin katılımıyla 19 Eylül 2022 tarihinde İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıda We Care Projesinin tanıtımı ve proje faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Gökçeoğlu, hasta ve yaşlı bakım alanında Sağlık Bakanlığının uygulamaları ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün faaliyetlerini katılımcılarla paylaştı. Ayrıca Erasmus Programı ve İstanbul Valiliği’nin Program kapsamında yaptığı faaliyetlere de yer verildi. Toplantı sonunda gerçekleştirilen soru – cevap kısmında katılımcıların proje ürünlerine yönelik fikirleri alınarak soruları cevaplandırıldı.

2020-1-FR01-KA204-080142 sözleşme numaralı “WE CARE – Providing Access to Guidance, Training and Validation of Non-Formal and Informal Learning for Migrant Women Working in Care Sectors (ÖNEM VERİYORUZ – Bakım Sektörlerinde Çalışan Göçmen Kadınlara Yönelik Rehberlik, Eğitim ve Çalışanların Geçmiş Öğrenim Deneyimlerinin Geçerliliğinin Sağlanması)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. “WE CARE” Projesi’nin temel hedefleri arasında yetişkinler ile çalışan eğitimci, öğretmen, danışman ve rehberlik personelinin kullanımına yönelik bakım alanında yeni eğitsel yöntemler ve araçlar tasarlayarak göçmen kadınların bakım becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanması yer almaktadır. İstanbul Valiliği’nin ortak kurum olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://we-care-project.eu/index.php/tr/home-tc

https://www.facebook.com/WeCareErasmusProject

https://ifrtscorse.eu/
https://www.iasismed.eu/
http://innoqualitysystems.com/
https://infodef.es/
http://www.labienpaga.es/

Etkileşim: 28
Kapat
Skip to content