Yazar: Haberler

Öğrencilerin Tasarım Odaklı Düşünme Becerilerinin ve Akademik Başarılarının Artırılması için Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi Projesi Ürün Değerlendirme Süreci Eğitimcilerle Gerçekleştirildi

“Öğrencilerin Tasarım Odaklı Düşünme Becerilerinin ve Akademik Başarılarının Artırılması için Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi” Projesi’nin ikinci ürünü olan Öğretmenlere Yönelik Eğitim İçeriği ve Çevrim İçi Öğrenme Platformu’nun değerlendirmesi İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nde yaklaşık 30 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi. Değerlendirmede proje tanıtımı yapıldıktan sonra eğitim içerikleri ve öğrenme platformu interaktif bir şekilde incelendi. Platformun beğenilen ya da eksik görülen yönleri hakkında fikir ve bilgi alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında ikinci proje ürünü hakkında öğretmenlerden alınan geri bildirimlerin analiz edilerek rapor haline getirilmesi planlanmaktadır.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA201-094174 sözleşme numaralı “Professional Development of Teachers to Promote Design Thinking Skills and Academic Success of Students (Öğrencilerin Tasarım Odaklı Düşünme Becerilerinin ve Akademik Başarılarının Artırılması için Öğretmenlerin Mesleki Gelişimi) Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı proje 31.12.2020 – 30.12.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

www.dts4teachers.eu

www.facebook.com/dtsproject.ytu

#TasarımOdaklıDüşünme #TasarımBeceriAtölyeleri #TBA #DesingThinking #DesingThinkingSkills

Etkileşim: 8
Etkileşim: 8
Kapat
Skip to content