Yazar: Haberler

Take It Serıous – Ciddiye Al! Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Take It Serıous – Ciddiye Al! Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

“Take It Serıous – Ciddiye Al!” Projesi tanıtım etkinliği okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenlerden oluşan 35 kişinin katılımıyla 17 Ekim 2022’de İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıda “Ciddiye Al!” Projesinin tanıtımı ve proje faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantıda konuşmacı olarak İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Uzmanı Abdulcelil GÖK, Okul Tabanlı Afet Eğitimi uygulamaları ve nasıl okul acil durum planı hazırlanacağı hakkında katılımcılara sunum yaptı. Erasmus+ Programı ve İstanbul Valiliği’nin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi paylaşımının da yapıldığı toplantı, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Temel hedefi okullarda afet bilincini artıracak içerikler geliştirmek olan 2020-1-UK01-KA201-079097 sözleşme numaralı “Ciddiye Al!” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurum olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

www.takeitserious.co.uk

#disaster #disastermanagement #takeitserious #ciddiyeal #disastereducation

Etkileşim: 17
Kapat
Skip to content