Yazar: Haberler

Level Up Projesi 5. Ulusötesi Proje Yönetim Toplantısı İtalya’da Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2018-1-TR01-KA204-058746 sözleşme numaralı “Level Up – Digital Skills for Adults with Blue-Collar Occupations (Mavi Yakalı Yetişkinlerin Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı yer aldığı Level Up Projesi 01.09.2018 – 30.11.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Level Up Projesinin temel hedefi, düşük becerili mavi ve/veya pembe yakalı mesleklere sahip yetişkinlerin dijital çağa uyum sağlamaları için dijital becerilerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasına, daha verimli ve etkili çalışabilmelerine, BİT kullanarak temel becerilerini geliştirmelerine ve daha iyi koşullara sahip iş bulabilmelerine katkı sağlamaktır.

Projenin son ulus ötesi proje yönetim toplantısı, proje ortaklarından EGINA’nın ev sahipliğinde 11 Ekim 2021 tarihinde İtalya’nın Foligno kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje ürünleri gözden geçirildi, proje faaliyetleri değerlendirildi. Proje kapanış süreci ile ilgili planlamalar yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında mavi yakalı çalışanlar ve eğitim uzmanları tarafından proje platformu (https://level-up-project.ibb.gov.tr/) test edilecektir.

https://www.facebook.com/Level-Up-Project-396187984440567

Etkileşim: 7
Kapat
Skip to content