Yazar: Haberler

Erasmus Günleri Etkinlikleri Kapsamında Çevrim İçi Deneyim Paylaşımı Etkinliği Gerçekleştirildi

Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları programdan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Erasmus Günleri’nin bu yıl 14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde tüm Avrupa’da yararlanıcı kurumların gerçekleştireceği etkinliklerle kutlanması planlanmıştır. Erasmus Günleri etkinlikleri ile Erasmus+ Programının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikâyelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikâyelerini yerelde paylaşması beklenmektedir.

Erasmus Günleri etkinlikleri kapsamında İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Ofisi tarafından 16 Ekim 2021 Cumartesi günü 14:00-16:30 saatleri arasında yurt içi ve yurt dışından çeşitli kurumların katılımı ile çevrimiçi deneyim paylaşımı etkinliği düzenlendi.


Türkiye Ulusal Ajans İletişim Koordinatörlüğü Uzmanı Abdullah ŞAHİN’in Erasmus+ Programı, yeni dönem öncelikleri ve merkezi başvurular hakkında kısa bilgilendirme yaptığı etkinliğin uluslararası oturumunda Yunanistan, Bulgaristan, İrlanda, İspanya, Hollanda, Avusturya, Fransa ve Romanya’dan çeşitli katılımcı kurumlar Erasmus deneyimlerini paylaştı. Türkiye Ulusal Ajansı eğitmenlerinden Musa Akgül’ün Gençlik projelerinin gençler ve kurumlar üzerindeki etkisi üzerine konuşma yaptığı ulusal oturumda Okul Eğitimi alanında ATAŞEHİR Ali Nihad Tarlan İlkokulu , BEYOĞLU Dr. Tevfik Sağlam Ortaokulu, ÜSKÜDAR 3. Selim İlkokulu, ÜMRANİYE Şehit Askeri Çoban İlkokulu, BEYKOZ Beykoz Atatürk İlkokulu, ZEYTİNBURNU Nuripaşa İlkokulu; Mesleki Eğitim alanında BEYOĞLU İstanbul Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü; Gençlik alanında Küçükçekmece Kaymakamlığı Erasmus+ proje deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Etkinlikte kurumuzca gerçekleştirilen Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi ve Gençlik alanlarında Stratejik Ortaklıklar projelerinden de bahsedildi.

Erasmus Günleri Hakkında: https://ua.gov.tr/haberler/erasmusdays2021/

Etkileşim: 47
Kapat
Skip to content