Yazar: Haberler

Level Up Projesi Kısa Dönemli Personel Eğitimi Faaliyeti İtalya’da Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2018-1-TR01-KA204-058746 sözleşme numaralı “Level Up – Digital Skills for Adults with Blue-Collar Occupations (Mavi Yakalı Yetişkinlerin Dijital Becerilerinin Geliştirilmesi)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı yer aldığı Level Up Projesi 01.09.2018 – 30.11.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Level Up Projesinin temel hedefi, düşük becerili mavi ve/veya pembe yakalı mesleklere sahip yetişkinlerin dijital çağa uyum sağlamaları için dijital becerilerini geliştirmek ve istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasına, daha verimli ve etkili çalışabilmelerine, BİT kullanarak temel becerilerini geliştirmelerine ve daha iyi koşullara sahip iş bulabilmelerine katkı sağlamaktır.

Projenin kısa dönemli personel eğitimi faaliyeti, proje ortaklarından EGINA’nın ev sahipliğinde 12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında İtalya’nın Foligno kentinde gerçekleştirildi. Eğitime her ortak kurumdan 3 yetişkin eğitimcisi katıldı. Eğitimciler proje ürünlerinin dijitalleştirilmesi üzerine çalıştı. Ayrıca kentte bulunan halk eğitim merkezi, Dijital Dönüşüm Merkezi ve mesleki eğitim kurumlarına ziyaretler düzenlendi.

Projenin bir sonraki adımında eğitim platformu(https://level-up-project.ibb.gov.tr/) tüm ortakların dillerinde erişilebilir olacaktır.

https://levelup.ismek.istanbul/

https://www.facebook.com/Level-Up-Project-396187984440567

Etkileşim: 13
Kapat
Skip to content