Yazar: Haberler

EMPOWER Projesi Proje Yönetim Toplantısı Yunanistan’da Gerçekleştirildi

EMPOWER Projesi’nin üçüncü ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 26 – 27 Mayıs 2022 tarihlerinde Yunanistan’ın Atina şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıda geliştirilmekte olan proje ürünleri “Engeli Olan Bireylere Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Eğitim İçeriği” ve “Erişilebilir Öğrenme Platformu ve Görme ve İşitme Engeli Olan Bireyler İçin Erişilebilir Öğrenme Materyalleri” değerlendirildi. Üretilen eğitim içeriklerinin sunumu yapıldı ve tasarımı konusunda fikir birliği yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında eğitim içerikleri tamamlanıp kısa dönemli personel eğitimi etkinliğinin İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

EMPOWER Projesinin (2020-1-TR01-KA204-094078) temel hedefi afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır. Proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği projenin koordinatör kurumudur.

https://empowerpwd.eu/
https://www.facebook.com/empowerpwdeu/

#EMPOWER #disability #disabilityAwareness #disasterManagement #afetYönetimi #engellilik

Etkileşim: 148
Kapat
Skip to content