Yazar: Haberler

YAMH Projesi Birinci Ulus Ötesi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

YAMH – Liselerde Gençlerin Psikolojik ve Ruhsal Sağlığını İyileştirmek Üzere Öğretmenleri Destekleme (Supporting Teachers And Youth Workers to Promote And Protect Youth Mental Health at School) Projesi birinci ulus ötesi proje toplantısı ortak kurumların katılımı ile İspanya’nın Valladolid kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında geliştirilmekte olan “Gençlerin Psikolojik ve Ruhsal Sağlıkları Üzerine Eğitim Müfredatı” ve “Çevrim İçi Dijital Veri Tabanı” içerikleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında yapılacak olan içerik çalışmalarının planlaması yapıldı. İkinci ulus ötesi proje toplantısının 11 Kasım 2022 tarihinde İrlanda’nın Dublin kentinde gerçekleştirilmesi planlandı.

YAMH Projesi’nin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000032845) temel hedefi, orta öğretim kurumlarındaki öğrencilerin psikolojik sağlıklarını desteklemek, öğretmenleri öğrencilerindeki olası ruhsal rahatsızlıkları erken fark ederek zamanında müdahale edebilmeleri için desteklemek üzere eğitim içerikleri geliştirmektir. İstanbul Valiliği’nin proje ortak kurumları arasında yer aldığı proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

#yamheu #SME #yamh_erasmusplus #youth #mentalhealth #wellbeing

Etkileşim: 140
Etkileşim: 140
Kapat
Skip to content