Yazar: Haberler

ECVET Beceri Platformu Projesi Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

ECVET Beceri Platformu Projesi Konferansı 21.06.2022 tarihinde mesleki eğitim öğretmenleri, akademisyenler, CNC makineleri sektör temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Temmuz ayı itibariyle sona erecek olan projenin tanıtım ve yaygınlaştırma konferansında, tamamlanan proje fikri çıktıları, ECVET Öğrenme Platformu ve ECVET Beceri Değerlendirme Platformunun kullanımını katılımcılara tanıtıldı. Öğrenme Platformu’nda yer alan eğitim içeriklerini başarı ile tamamlayan öğrenicilerin ECVET kredilendirilme ve sertifikalandırma süreçlerinin anlatıldığı konferansta CNC sektörünün eğitim camiasından beklentilerine de yer verildi. ECVET Öğrenme ve Beceri Değerlendirme Platformları 5 yıl boyunca kullanıcılara hizmet vermeye devam edecektir.

ECVET Beceri Platformu Projesinin (2019-1-TR01-KA202-077191) temel hedefi, iş dünyası ile mesleki eğitim kurumlarının etkileşimli iletişimini sağlayacak bir platform geliştirilmesi; geliştirilen bu platform aracılığıyla CNC makine operatörlerinin istihdamını destekleyecek teknik, sosyal ve kavramsal becerilerin tanımlanması ve bu becerilere yönelik eğitim içeriklerinin hazırlanmasıdır. Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında uygulanan proje, Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. ECVET Beceri Platformu Projesi, koordinatör kurum olan İstanbul Valiliği’nin Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://ecvetskillsplatform.eu/
https://skillsmatching.eu
https://ecvetskills.aketh.eu/

https://www.facebook.com/ECVETSVP
https://twitter.com/EcvetSkills

#ECVET #CNCMakineOperatörü #TeknikBeceriler #SosyalBeceriler #BeceriUyumsuzluğu #MeslekiEğitim #İşpiyasası #CNC

Etkileşim: 10
Kapat
Skip to content