Yazar: Haberler

WE CARE Projesi Çevrim İçi Proje Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-FR01-KA204-080142 sözleşme numaralı “WE CARE – Providing Access to Guidance, Training and Validation of Non-Formal and Informal Learning for Migrant Women Working in Care Sectors (ÖNEM VERİYORUZ – Bakım Sektörlerinde Çalışan Göçmen Kadınlara Yönelik Rehberlik, Eğitim ve Çalışanların Geçmiş Öğrenim Deneyimlerinin Geçerliliğinin Sağlanması)” Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurum olarak yer aldığı “WE CARE” Projesi 01.10.2020 – 30.09.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

WE CARE Projesi’nin temel hedefleri arasında, yetişkinler ile çalışan eğitimci, öğretmen, danışman ve rehberlik personelinin kullanımına yönelik bakım alanında yeni eğitsel yöntemler ve araçlar tasarlayarak göçmen kadınların bakım becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanması yer almaktadır.

WE CARE Projesi’nin çevrim içi başlangıç toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 2 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje faaliyetleri gözden geçirilerek “Dijital Kütüphane” ve “Eğitim Müfredatı” tasarımına dair planlama yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında “Dijital Kütüphane” geliştirilecektir.

#caresector #bakımsektörü #migrantwomen #göçmenkadınlararehberlik #guidanceformigranwomen #göçmenkadınlar #yetişkinöğretmenveeğitmenleri #adultteachersandtrainers

Etkileşim: 7
Etkileşim: 7
Kapat
Skip to content