Yazar: Haberler

SILVER UP Projesi Proje Yönetim Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-FR01-KA204-080520 sözleşme numaralı “SILVER UP – Digital Solutions to Support Mentoring In Social Innovation for Senior Entrepreneurs Through Adult Education (Yetişkin Eğitimi Aracılığıyla Kıdemli Girişimciler İçin Sosyal İnovasyonu Destekleyecek Dijital Çözümler) Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Fransa Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı SILVER UP Projesi 01.10.2020 – 30.09.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

SILVER UP Projesi’nin temel hedefleri arasında, yetişkin eğitimi aracılığıyla kıdemli girişimciler için sosyal inovasyonu destekleyecek dijital çözümler sunarak bu girişimcilerin iş dünyasındaki yeterliliklerinin arttırılması ve bu yolla ekonomiye olumlu katkı sağlanması yer almaktadır.

SILVER UP Projesi’nin uluslararası yönetim toplantısı 2 Şubat 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda ortak ülkelerde 50 yaş üstü girişimcilere verilen girişimcilik destekleri ve bu girişimcilere sağlanan mentörlük becerileri ihtiyaç analizi raporları değerlendirildi.

Projenin bir sonraki aşamasında belirlenen ihtiyaçlardan yola çıkılarak eğitim içerikleri tasarlanacaktır.

#girişimcilik #mentörlük #gümüşEkonomi

http://silverup-project.eu/

Etkileşim: 5
Kapat
Skip to content