Yazar: Haberler

VITAL Projesi Kapanış Etkinliği Gerçekleştirildi

VITAL Projesi’nin kapanış etkinliği İstanbul’daki halk eğitim merkezleri, yetişkin eğitimi kurumları ve STK temsilcilerinin katılımı ile 7 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Etkinlikte Erasmus+ Programı, proje kapsamında geliştirilmiş olan “İklim Nötr Uygulamalarını Desteklemek İçin Modüler Eğitim Kaynakları”, “VITAL Modüler Açık Eğitim Araç Seti” ve “VITAL Eğitmen Kılavuzu” katılımcılara tanıtıldı.

27 Temmuz 2024 tarihinde tamamlanacak olan proje kapsamında hazırlanmış olan ürünler 5 yıl boyunca proje web sayfasında Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Çekçe, Romence ve Yunanca dillerinde erişime açık olacaktır.

VITAL Projesinin (2021-1-CZ01-KA220-ADU-000026532) temel hedefi, yetişkinlerin projede hazırlanacak artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamaları ile iklim değişikliğinin farkına varmaları ve geri dönüşüm, yeniden kullanım, azaltma ve karbon nötr iyi uygulamalarının sunularak iklim değişikliği ile mücadele edebilmelerine katkı sağlamaktır. Proje, Çek Cumhuriyeti Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://sites.google.com/view/vitalproject/home
https://sites.google.com/view/vitaltoolkit-tr/tr

https://www.facebook.com/VitalProjectErasmusPlus

#ErasmusPlus #Erasmus #VITAL #İklimDeğişikliği #AR #VR #YetişkinEğitimi

Etkileşim: 35
Kapat
Skip to content