Yazar: Haberler

Follow APP Projesi Ulus Ötesi Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Follow APP Projesi’nin ulus ötesi proje yönetim toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 2 Temmuz günü İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu ev sahipliğinde Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Ayasofya Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda proje kapsamında geliştirilen “Sanal Kampüs” hakkında fikir alışverişi yapıldı. Katılımcılardan alınan görüş ve öneriler doğrultusunda “Sanal Kampüs” için geliştirilen eğitim modülleri temel alınarak mesleki çevrimiçi açık derslerin hazırlanması planlandı. Ayrıca, projenin diğer ürünü olan “İkili Mesleki Eğitimde Mezun Takibine İlişkin Mobil Uygulama” için de hazırlıklara başlanması kararlaştırıldı.

Follow APP Projesi’nin (2022-1-ES01-KA220-VET-000089516) temel hedefi, ikili mesleki eğitim ve öğretim programlarından mezun olan öğrencilerin istihdam süreçlerini ve kariyer gelişimlerini izlemek amacıyla geliştirilmiş dijital araçlarla desteklenen bir mezun izleme yöntemi oluşturmaktır. İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen projede İstanbul Valiliği ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.facebook.com/FollowApp.Project

#Apprentices #DUALVET #ApprenciticesinDualVET #graduatetracking #İkiliMeslekiEğitimveÖğretim #İşBaşındaEğitim #MeslekiEğitimveÖğretim #ÇıraklıkEğitimi #Mezunİzleme #işyeriöğrenmesi

Etkileşim: 40
Kapat
Skip to content