Yazar: Haberler

CivicHaritage Projesi Ulus Ötesi Toplantısı Gerçekleştirildi

CivicHaritage Projesi’nin ilk “Ulus Ötesi Proje Toplantısı” 25 Haziran 2024 günü proje ortağı “Cooperativa Sociale San Saturnino Onlus” kurumunun ev sahipliğinde İtalya’nın Roma şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje ortakları tarafından yetişkin eğitmenlerinin kültürel ve doğal mirası bir araç olarak eğitimlerine entegre ederek yetişkinlerin temel becerilerini geliştirebilmeleri için “çerçeve program” geliştirildi.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2023­1­EE01­KA220­ADU­000150753 sözleşme numaralı “CivicHeritage” Projesi Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında İşbirliği Ortaklıkları kapsamında Estonya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin proje ortakları arasında yer aldığı “CivicHeritage” Projesi 01.03.2024 ­ 30.04.2026 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

CivicHeritage Projesinin temel hedefi yetişkinlerin yerel, ulusal ve Avrupa düzeyinde sosyal yaşama aktif olarak katılabilmeleri konusunda eğitmek ve güçlendirmek için kültürel ve doğal mirasın zenginliğine dayalı yenilikçi yaklaşımları teşvik etmektir.

#Erasmus #EuCommision #sosyalyaşam #kültürelmiras #doğalmiras #sociallife #culturalheritage #naturalheritage

Etkileşim: 27
Kapat
Skip to content