Yazar: Haberler

Take It Serious Projesi Kısa Dönemli Personel Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirildi

Take It Serious Projesinin kısa dönemli personel eğitim faaliyeti 30-31 Mart 1 Nisan 2022 tarihlerinde Thessaly Üniversitesinin ev sahipliğinde Yunanistan’ın Volos kentinde ortak kurumlardan ilgili personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Faaliyette proje dâhilinde hazırlanmış olan aktivite ve ürünler sunularak tümü için fikir paylaşımı yapıldı. Projenin ilerleyen sürecinde yapılacak olan faaliyetlere yönelik planlamalar gerçekleştirildi.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-UK01-KA201-079097 sözleşme numaralı “Take it Serious (Ciddiye Al!)” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı “Take it Serious” Projesi 01.11.2020 – 31.10.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Take it Serious Projesinin temel hedefleri arasında afet eğitimini daha etkili bir şekilde öğretmeleri için farklı disiplinlerden öğretmenlerin yeterliklerini artırmak; okul yöneticilerini okul afet yönetim stratejisi geliştirme ve günün şartlarına göre yenileme konularında desteklemek ve afet yönetimi döngüsü hakkında aileleri bilinçlendirmek yer almaktadır.

#disastermanagementcycle #disastereducation #seriousgames #riskreduction #TakeitSerious! #afetyönetimidöngüsi #afeteğitimi #ciddioyunlar #CiddiyeAl! #riskazaltma

Etkileşim: 23
Kapat
Skip to content