Yazar: Haberler

Sustainable Apprentices Projesi Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Sustainable Apprentices Projesinin dördüncü ulus ötesi yönetim toplantısı ortak kurumların katılımı ile 5 Eylül 2023 tarihinde İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda mesleki eğitim kurumlarında ve çıraklık programlarında uygulanmak üzere proje kapsamında geliştirilmiş olan “e-Öğrenme Platformu” ortaklar tarafından değerlendirilerek proje ürünlerinin pilot uygulama süreci tasarlandı.

Projenin bir sonraki yönetim toplantısının 25 Ocak 2024 tarihinde Asociacion Industria Navarra adlı kurumun ev sahipliğinde İspanya’nın Pamplona kentinde gerçekleştirilmesi planlandı.

Sustainable Apprentices Projesi’nin temel hedefi, mesleki eğitim öğretmenleri ve şirket eğitmenlerini dijital eğitim araçları ve Proje Tabanlı Öğrenme yöntemleriyle KOBİ’lerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin (SKH) uygulanmasına teşvik etmek ve yeni İş Temelli Öğrenme fırsatları yaratmaları için KOBİ’leri desteklemektir. Sustainable Apprentices Projesi (2021-1-ES01-KA220-VET-000025308) İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

www.sustainable.watt.click

Etkileşim: 26
Kapat
Skip to content