Yazar: Haberler

Secure Future Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Secure Future Projesi’nin ikinci ulus ötesi yönetim toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 14 Eylül 2023 tarihinde proje ortağı Meta4 Innovations kurumunun ev sahipliğinde Avusturya’nın Klagenfurt kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında geliştirilen “Siber Güvenlik Konusunda Mevcut Ulusal Yeterliliklerin Karşılaştırmalı Analiz Raporu” ve geliştirilmekte olan “Siber Güvenlik Eğitim Müfredatı” değerlendirildi.

Projenin bir sonraki yönetim toplantısının 18 Nisan 2024’de proje ortağı Media Creativa kurumunun ev sahipliğinde İspanya’nın Bilbao kentinde gerçekleştirilmesi planlandı.

“Secure Future – Cyber Security for VET and SMEs” Projesi’nin temel hedefi, siber güvenlik konusunda ECVET tabanlı bir eğitim içeriği oluşturmak ve bilişim teknolojileri alanındaki mesleki eğitim öğrencilerine ve benzer alanlarda çalışan KOBİ personeline AB düzeyinde geçerliliği olan güncel bir eğitim fırsatı sunmaktır.

Secure Future Projesi (2022-1-TR01-KA220-VET000086203) Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

#SecureFuture #SME #CyberSecurity #VET #Erasmus+ #business #sibergüvenlik #KOBİ #meslekieğitim

Etkileşim: 24
Kapat
Skip to content