Yazar: Haberler

Sustainable Apprentices Projesi Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Sustainable Apprentices Projesi Çoğaltıcı Konferansı 12.01.2024 tarihinde İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN’ın katılımıyla gerçekleşti. Mesleki Eğitim kurumlarından öğretmenler, idareciler ve sanayi alanında faaliyet gösteren çeşitli kurum temsilcilerinin yer aldığı konferanta Mesleki Eğitimde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin nasıl ele alınacağı hakkında sunumlar yapıldı.

2024 yılı Ocak ayı itibariyle sona erecek olan projenin ürünleri arasında olan “KOBİ’lerde Sürdürülebilirlik Uygulamaları ECVET Eğitim Müfredatı”, “Eğitim İçerikleri” ve “e-Öğrenme Platformu” katılımcıların yararlanabilmesi için hazır hale getirildi. Ayrıca, “İş Dünyasının Çıraklık Programlarından Beklentileri” ve “KOBİ’lerde İş Temelli Öğrenme” konuları da katılımcılarla değerlendirildi.

Sustainable Apprentices Projesi’nin temel hedefi, mesleki eğitim öğretmenleri ve şirket eğitmenlerini dijital eğitim araçları ve “Proje Tabanlı Öğrenme Yöntemleriyle KOBİ’lerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin (SKH)” uygulanmasına teşvik etmek ve yeni “İş Temelli Öğrenme” fırsatları yaratmaları için KOBİ’leri desteklemektir. Sustainable Apprentices Projesi (2021-1-ES01-KA220-VET-000025308) İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

https://www.sustainableapprentices.eu/tr

#SustainableDevelopmentGoals #SME #GreenSkills #VET #workplacelearning #SürdürülebilirKalkınmaHedefleri #KOBİ #YeşilBeceriler #MeslekiEğitimveÖğretim #işyeriöğrenmesi #çıraklıkeğitimi #apprenticelearning

Etkileşim: 52
Kapat
Skip to content