Yazar: Haberler

Peer4Inclusion Proje Ürünleri İMRA Derneği Öğrenicileri ile Paylaşıldı

Peer4Inclusion Projesi kapsamında hazırlanan “eğitim içerikleri” ve “proje platformu” 16 Ocak 2024 günü İMRA -Uluslararası Göç ve Mülteci Derneği öğrenicilerine sunuldu. Akran Mentorluğu teması ile hazırlanan eğitim içerikleri öğreniciler tarafından incelenerek içeriklere dair yorumlar değerlendirildi. Göçmen ve mülteci grupların sosyal olanaklarına katkı sağlamayı amaçlayan proje ürünlerine değerlendiriciler geri bildirimleriyle olumlu katkı sundular.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-1-ES01-KA210-ADU-000082267 sözleşme numaralı “Peer4Inclusion” Projesi, Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Peer4Inclusion” Projesi 01.09.2022 – 01.05.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Peer4Inclusion Projesi, hazırlanan yenilikçi eğitim materyalleri ve Akran Mentorluğu yöntemi ile göçmenler ve mültecilerin sosyo-ekonomik alanda topluma entegrasyon süreçlerini desteklemektedir.

YetişkinEğitimi #AkranMentorlugu #Peer4Inclusion #ErasmusProject

Etkileşim: 77
Kapat
Skip to content