Yazar: Haberler

Playing And Learning From The Past Projesi Ulus Ötesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Playing And Learning From The Past Projesi’nin üçüncü ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 1-2 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda geliştirilen proje ürünlerinden olan “Oyun Temelli Öğrenmenin Entegrasyonuna Yönelik Rehber” beta versiyonu sunumu gerçekleştirildi. Geliştirilme aşamasındaki diğer proje ürünleri olan “Kültürel Noktaların Sunumunda Kullanılacak Mobil Aplikasyon” ve “İlkokul Öğrencilerine Yönelik İnteraktif Eğitici Oyun” üzerine değerlendirmeler yapılarak devam eden süreçte yapılacak faaliyetler hakkında fikir alışverişi ve planlama yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında hedef kitleye erişilerek geliştirilen içeriklerin pilot uygulamalarının yapılması ve kısa dönemli Personel Eğitimi etkinliğinin Kasım ayında Yunanistan’ın Trikala şehrinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Playing And Learning From The Past Projesinin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000027810) temel hedefi teknoloji ve kültürlerarasılıktan faydalanılarak sanal ve gerçek dünya kombinasyonu yoluyla tarih ve okul eğitimini güçlendirmektir. Proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.playandlearnproject.eu

https://www.facebook.com/playingandlearningfromthepast

#PlayingandLearningfromthePast #history #augmentedreality #schooleducation #learnandplay #intercultural #technology #educationalapps #GeçmişimiziOynayarakÖğrenelim #teknoloji #arttırılmışgerçeklik #okuleğitimi #eğitseluygulamalar

Etkileşim: 26
Kapat
Skip to content