Yazar: Haberler

EMPOWER Projesi Proje Kapanış Etkinliği Gerçekleştirildi

EMPOWER Projesi’nin proje kapanış etkinliği çeşitli kurumların katılımı ile 27 Nisan 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Etkinlikte Erasmus+ Programı tanıtıldı. Proje kapsamında geliştirilmiş olan “Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Referans Çerçevesi”, “Engeli Olan Bireylere Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Eğitim İçeriği”, “Erişilebilir Öğrenme Platformu ve Görme ve İşitme Engeli Olan Bireyler İçin Erişilebilir Öğrenme Materyalleri” ve “Kapsayıcı Afet Yönetimi Referans El Kitabı” katılımcılara tanıtıldı. Etkinliğe çeşitli kamu, sivil toplum kuruluşu ve üniversitelerden projenin hedef kitlesi olan görme ve işitme engeli olan bireyler, onlara bakım verenler ve bakım verenlerle çalışan uzmanlar katılım sağladı.

Proje 29 Mayıs 2023 tarihinde tamamlanmıştır. Proje kapsamında hazırlanmış olan ürünler 5 yıl boyunca Türkçe, İngilizce, Yunanca, İspanyolca, İtalyanca ve Rumence dillerinde erişilebilir olacaktır.

EMPOWER Projesinin (2020-1-TR01-KA204-094078) temel hedefi afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır. Proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği projenin koordinatör kurumudur.

https://empowerpwd.eu
https://www.facebook.com/empowerpwdeu

#EMPOWER #disability #disabilityAwareness #disasterManagement #afetYönetimi #engellilik

Etkileşim: 160
Kapat
Skip to content