Yazar: Haberler

Learning Schools Projesi Odak Grup Toplantıları Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-BG01-KA201-079235 sözleşme numaralı “Learning Schools (Öğrenen Okullar)” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Bulgaristan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı Learning Schools Projesi 01.09.2020 – 31.08.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Projenin temel hedefi, öğretmenlerin mesleki gelişim süreci içerisinde yeterliliklerini destekleyerek öğrenen okullar yaklaşımıyla okulların yönetim kapasitelerinin ve kurumsal gelişimlerinin güçlendirilmesine katkı sağlamaktır.

Proje kapsamında 29 Mart – 2 Nisan 2021 tarihleri arasında İstanbul’da Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi, Veliefendi İlkokulu, Hayrullah Kefeoğlu Anadolu Lisesi ve Kartal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okullarından idareciler ve öğretmenlerle odak grup görüşmeleri gerçekleştirildi. Ayrıca eğitim alanında çalışmakta olan uzman ve akademisyenlerle çevrim içi görüşmeler gerçekleştirildi. Görüşmelerde Öğrenen Okullar Modeli açısından Türkiye’de okulların durumu değerlendirildi.

Bir sonraki aşamada ortak ülkelerde Öğrenen Okullar Durum Raporu hazırlanacaktır.

#öğrenenOkullar #okulEğitimi #eucommission

https://learningschools.eu/

Etkileşim: 65
Kapat
Skip to content