Yazar: Haberler

LEARN AND PLAY Projesi Personel Eğitim ve Öğretim Faaliyeti İspanya’da Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2019-1-BG01-KA201-062561 sözleşme numaralı “LEARN and PLAY – (ÖĞREN ve OYNA) Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Bulgaristan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı proje 01.09.2019 – 28.02.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Projenin temel hedefleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf düzeyinde öğrenim gören göçmen kökenli öğrenciler ile özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin okuma becerilerini oyunlarla desteklemeyi amaçlayan bir platform geliştirilmesi ve bu platform aracılığıyla erken çocukluk eğitiminde öğretmen, veli ve öğrenciye rehber olacak eğitim materyallerinin hazırlanması yer almaktadır.

Proje ortak kurumlarının katılımıyla 9-11 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Valladolid kentinde kısa dönemli personel öğrenme faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Faaliyet kapsamında Learn and Play Platformunun kullanımına dair kısa çalıştaylar gerçekleştirildi.

Projenin bir sonraki aşamasında Sınıf Öğretmenlerinin katılımıyla Learn and Play Platformunun test sürecinin başlaması planlanmaktadır.

www.learnandplay.space
https://www.facebook.com/Learn-and-PLay-102819048210987

Etkileşim: 15
Kapat
Skip to content