Yazar: Haberler

EnMind Projesi İkinci Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Trani’de Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-RO01-KA205-078727 sözleşme numaralı EnMind- Entrepreneurial Mindset for Future Youth Work (“Gelecek Gençlik Çalışması İçin Girişimci Düşünme Biçimi”) Projesi, Erasmus+ Programı Gençlik Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Romanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı EnMind Projesi 01.09.2020 – 31.08.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.


EnMind Projesinin temel hedefleri arasında ne istihdamda ne de eğitim sürecinde olan gençlerin sosyal girişimcilik aracılığıyla gelişme potansiyellerinin desteklenmesi yer almaktadır.

Projenin ikinci ulus ötesi proje yönetim toplantısı, Co-Labory kurumunun ev sahipliğinde proje ortak kurumlarının katılımıyla 04.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda Sosyal Girişimciliğe Yönelik Kitlesel Açık Çevrim İçi Derslerin tasarımı görüşüldü. EnMind Platformunun teknik gelişimine yönelik görüşler paylaşıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında çevrim içi derslerin gelişimi tamamlanması ve gençler ve gençlik çalışanları ile pilot test hazırlıklarının yapılması planlanmaktadır.


https://trainingclub.eu/enmind/

Etkileşim: 5
Kapat
Skip to content