Yazar: Haberler

İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, Gedik Üniversitesi ERASMUSDAYS 2023 Festivali’ne Katıldı

Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları programdan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde düzenlenmekte; ülkemiz ile tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Erasmus Günleri’nin bu yıl 9-14 Ekim 2023 tarihlerinde tüm Avrupa’da yararlanıcı kurumların gerçekleştireceği etkinliklerle kutlanması planlanmıştır.

ERASMUSDAYS 2023 Festivali, 13 Ekim 2023 Cuma günü Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesinde gerçekleşti. Festivale 3 kamu kurumu ve 10 sivil toplum kuruluşu katıldı. İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, festival kapsamında Erasmus+ programı altında yürütülen 20’den fazla projesini tanıtarak katılımcıların proje konularında bilgi sahibi olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için fırsat elde etmelerini sağladı. İstanbul Valiliği’nin koordinatörlüğünü üstlendiği veya ortak kurum olarak yer aldığı Erasmus+ projelerine katılımcıların gösterdiği yoğun ilgi, bu projelerin daha geniş bir kitleye duyurulmasına önemli bir katkı sağladı.

Gedik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen ERASMUSDAYS 2023 Festivali, katılımcı kurumlar arasında deneyim ve bilgi paylaşımını teşvik ederken, Erasmus+ yararlanıcılarına projelerinin başarı hikayelerini yerel bir platformda paylaşma şansı verdi.

Erasmus Günleri Hakkında: https://ua.gov.tr/haber-ve-duyurular/erasmusdays2023/

Etkileşim: 60
Kapat
Skip to content