Yazar: Haberler

Follow APP Projesi Ulus Ötesi Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Follow APP Projesi’nin ulus ötesi proje yönetim toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 26 Eylül 2023 tarihine İtalya’nın Roma kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilen ilk fikri çıktı ‘‘İkili Mesleki Eğitim ve Öğretimden Mezun Olan Öğrencilerin Takibine İlişkin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi’’ hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında, alınan dönütler doğrultusunda ilk proje ürününe son hali verilip projenin diğer ürünleri arasındaki ‘‘Sanal Kampüs’’ ve ‘‘İkili Mesleki Eğitimde Mezun Takibine İlişkin Mobil Uygulama’’ için hazırlıklara başlanması planlanmaktadır.

Follow APP Projesi’nin (2022-1-ES01-KA220-VET-000089516) temel hedefi, ikili mesleki eğitim ve öğretim programlarından mezun olan öğrencilerin istihdam süreçlerini ve kariyer gelişimlerini izlemek amacıyla geliştirilmiş dijital araçlarla desteklenen bir mezun izleme yöntemi oluşturmaktır. Proje İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.facebook.com/FollowApp.Project

#Apprentices #DUALVET #ApprenciticesinDualVET #graduatetracking #İkiliMeslekiEğitimveÖğretim #İşBaşındaEğitim #MeslekiEğitimveÖğretim #ÇıraklıkEğitimi #Mezunİzleme #işyeriöğrenmesi

Etkileşim: 79
Kapat
Skip to content