Yazar: Haberler

ABCD4ME Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

ABCD4ME Projesi’nin tanıtım etkinliği İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN’ın ev sahipliğinde İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından 22 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirildi. Halk eğitim merkezlerinden eğitimcilerin ve idarecilerin katıldığı etkinlikte “proje kapsamında geliştirilmiş olan “e-öğrenme platformu” ve “pedagojik el kitabı” katılımcılara tanıtıldı.

30 Nisan 2024 tarihinde tamamlanacak proje kapsamında hazırlanmış olan ürünler 5 yıl boyunca Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Almanca dillerinde ilgililerin erişimine açık olacaktır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://www.abcd4me.eu
https://abcd4me.possibles.org
https://www.abcd4me.eu/learning-apps


#ABCD4MEerasmusplus #migrantsinbusiness #migrantentrepreneurship #inclusion #Entrepreneurial #entrepreneurshipeducation #EconomicInclusion #Digitalisation #EdTech #Dijitalizasyon #GirişimcilikEğitimi #dijitalekonomi #göçmengirişimcilik #göçmengirşimciler

Etkileşim: 22
Kapat
Skip to content