Yazar: Haberler

Tarih ve Kültürümüzü Oyunlarla Öğrenelim (Playing and Learning from the Past) Projesi Tanıtım Konferansı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Tarih ve Kültürümüzü Oyunlarla Öğrenelim Projesi Tanıtım Konferansı 26.04.2024 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Bakırköy Yerleşkesi’nde ilk ve ortaokul öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşti. Erasmus+ programında okul eğitimi alanındaki proje ve eğitim fırsatlarının da öğretmenlere tanıtıldığı toplantıda proje kapsamında geliştirilen “Oyun Temelli Öğrenmenin Entegrasyonuna Yönelik Rehber”, “Kültürel İlgi Alanlarına Yönelik Dijital Platform Uygulaması” ve “İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Etkileşimli Eğitsel Oyun” öğretmenlere sunuldu.

Proje kapsamında geliştirilen tüm proje ürünlerine proje web sitesinden (https://www.playandlearnproject.eu/) başta öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere tüm ilgililer erişebileceklerdir.

Playing And Learning From The Past Projesinin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000027810) temel hedefi, teknoloji ve kültürlerarası etkiden faydalanılarak sanal ve gerçek dünya kombinasyonuyla tarih ve okul eğitimini güçlendirmektir. Proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

https://www.playandlearnproject.eu/index.php/tr
https://www.facebook.com/playingandlearningfromthepast

#PlayingandLearningfromthePast #history #augmentedreality #schooleducation #learnandplay #intercultural #technology #educationalapps #GeçmişimiziOynayarakÖğrenelim #teknoloji #arttırılmışgerçeklik #okuleğitimi #eğitseluygulamalar

Etkileşim: 20
Kapat
Skip to content