Yazar: Haberler

ABCD4ME Projesi Final Toplantısı Dublin’de Gerçekleştirildi

ABCD4ME Projesi’nin son ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 4 Nisan 2024 tarihinde Innoquality Systems Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin ev sahipliğinde İrlanda’nın Dublin kentinde gerçekleştirildi. İçerik üretimi tamamlanan tüm proje ürünleri üzerinde fikir alışverişi yapıldı. Tüm ortaklar yerel düzeyde pilot uygulamalarını başarıyla tamamladı ve tüm ortak ülkelerde çoğaltıcı proje tanıtım etkinlikleri düzenlendi. Proje kapsamında geliştirilmiş olan tüm eğitim içerikleri ABCD4ME Platformunda kullanıcıların erişimine açık durumdadır.

Projenin bir sonraki aşamasında proje ürünleri ve bunların proje bitiminden sonraki süreçte kullanım planı üzerinde etkinliklere devam edilmesi planlanmaktadır. Ayrıca projenin son aşaması için gerekli çalışmalar planlanarak nihai raporlama sürecine başlanması amaçlanmaktadır.

Temel hedefi göçmenlere girişimciliği teşvik ederek göçmenlerin sosyo-ekonomik dışlanmasını azaltmak olan ABCD4Me Projesi (2021-1-BE01-K220-VET-000033048) Belçika Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.


https://www.abcd4me.eu
https://abcd4me.possibles.org
https://www.abcd4me.eu/learning-apps

Etkileşim: 35
Kapat
Skip to content