Yazar: Haberler

YAMH – Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

YAMH – Liselerde Gençlerin Psikolojik ve Ruh Sağlığını İyileştirmek Üzere Öğretmenleri Destekleme (Supporting Teachers And Youth Workers to Promote And Protect Youth Mental Health at School)” Projesi dördüncü ulus ötesi proje toplantısı ortak kurumların katılımı ile İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmekte olan proje içerikleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında yapılacak olan içerik çalışmalarının planlaması yapıldı. Bir sonraki proje toplantısı 2024 yılının Ocak ayında Yunanistan’ın Atina şehrinde gerçekleştirilmesi planlandı.

YAMH Projesi’nin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000032845) temel hedefi, orta öğretim kurumlarındaki öğrencilerin psikolojik sağlıklarını desteklemek ve öğretmenleri öğrencilerindeki olası ruhsal rahatsızlıkları erken fark ederek zamanında müdahale edebilmeleri için desteklemek üzere eğitim içerikleri geliştirmektir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurumlar arasında yer aldığı proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

http://yamh.eu/

https://www.instagram.com/yamh_eu_project
https://www.facebook.com/YAMHEUProject
https://www.linkedin.com/company/yamh-eu-project

#yamheu #yamh_erasmusplus #youth #mentalhealth #wellbeing #lifeskills #youngpeople

Etkileşim: 38
Kapat
Skip to content