Yazar: Haberler

Mi Window Projesi Çoğaltıcı Etkinliği Gerçekleştirildi

Mi Window Projesi Çoğaltıcı Etkinliği 10 Temmuz 2023 günü İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Etkinliğe il genelindeki 20 farklı Rehberlik ve Araştırma Merkezinden uzman ve eğitimciler katılım sağladı. Etkinlikte Erasmus projeleriyle alakalı bilgilendirme yapılıp Mi Window Projesi kapsamında hazırlanan eğitim içerikleri ve proje ürünleri tanıtıldı. Etkinlikte ayrıca Klinik Psikolog Hasan AVCI katılımcılara “Çocukluk Çağı Travmaları ve Psikolojik Sağlamlık” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-UK01-KA201-079268 sözleşme numaralı “Mi Window” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Mi Window” Projesi 01.09.2020 – 31.08.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Mi Window Projesi, göçmen kökenli ailelerin okul öncesi dönemdeki (5 yaş) çocuklarının bulundukları ülkeye ve eğitim sistemine adaptasyonunun güçlendirilmesi ve sosyal içermelerinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

#OkulEğitimiProjesi #OkulÖncesiDönem #TravmaİleBaşaÇıkma

Etkileşim: 40
Kapat
Skip to content