Yazar: Haberler

YAMH – Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

YAMH – Liselerde Gençlerin Psikolojik ve Ruh Sağlığını İyileştirmek Üzere Öğretmenleri Destekleme (Supporting Teachers And Youth Workers to Promote And Protect Youth Mental Health at School) Projesi üçüncü ulus ötesi proje toplantısı ortak kurumların katılımı ile Yunanistan’ın Atina kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda, proje kapsamında geliştirilmekte olan “Gençlerin Psikolojik ve Ruhsal Sağlıkları Üzerine Eğitim Müfredatı” ve “Çevrim İçi Dijital Veri Tabanı” içerikleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında yapılacak olan içerik çalışmalarının planlaması yapıldı. Bir sonraki ulus ötesi proje toplantısının 3 Temmuz 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlandı.

YAMH Projesi’nin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000032845) temel hedefi, orta öğretim kurumlarındaki öğrencilerin psikolojik sağlıklarını desteklemek, öğretmenleri öğrencilerindeki olası ruhsal rahatsızlıkları erken fark ederek zamanında müdahale edebilmeleri için desteklemek üzere eğitim içerikleri geliştirmektir. İstanbul Valiliği’nin proje ortak kurumları arasında yer aldığı proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

https://www.instagram.com/yamh_eu_project/

https://www.facebook.com/YAMHEUProject

https://www.linkedin.com/company/yamh-eu-project/

Etkileşim: 72
Kapat
Skip to content