Yazar: Haberler

Up to Youth Projesinin Tanıtımı Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2018-1-TR01-KA205-057895 sözleşme numaralı “Up to Youth – Promoting Future Digital Social Entrepreneurs (Gençlerin İşi – Geleceğin Dijital Sosyal Girişimcilerini Güçlendirmek)” Projesi, Erasmus+ Programı Gençlik Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Bahçeşehir Üniversitesinin koordinatör olduğu, İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı Up to Youth Projesi 01.06.2018 – 31.12.2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Projenin temel hedefi, eğitim ya da istihdamda olmayan gençlerin dijital sosyal girişimci olabilmeleri için gerekli becerilerinin geliştirilmesidir.

16 Aralık 2020 tarihinde projeyi hedef kitleye tanıtmak amacıyla çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinlikte, gençlere yönelik hazırlanan “sosyal girişimcilik eğitim içeriği” ve gençlik çalışanlarının eğitim içeriğini derslerinde daha etkin şekilde kullanabilmeleri için hazırlanan “eğitmen el kitabı” katılımcılar ile paylaşılmıştır.

Etkinliğe akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gençlik liderleri, kamu kurumları ve belediyelerden temsilciler katılım göstermiştir. Etkinlikte katılımcılara projenin genel tanıtımı, proje ortaklık yapısı ile proje ürünleri sunulmuş ve Erasmus+ programı hakkında bilgi paylaşımı yapılmıştır.

Proje kapsamındaki tüm ürünler hazırlanmış olup ülkemizde geçici koruma statüsünde bulunan ve Arapça bilen bireylerin faydalanabilmeleri amacıyla ürünlerin Arapçaya çevirisi devam etmektedir.

www.uptoyouth.eu

https://www.youtube.com/channel/UCaRmVqtgvUDZ_dox1qkdjMg/videos

https://www.instagram.com/uptoyouth.eu/?hl=tr

@ulusalajans @istanbulvaliligi @abmerkez @bahçeşehirüniversitesi @bau @ged @yök @gençlikvesporbakanlığı @eucomission

gençişsizlik #dijitalSosyalGirişimcilik #SosyalGirişimcilik #temelFinansalBeceriler #sosyalFayda #çokKültürlüÇalışma

Etkileşim: 24
Kapat
Skip to content