Yazar: Haberler

Take it Serious Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Yunanistan’da Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-UK01-KA201-079097 sözleşme numaralı “Take it Serious (Ciddiye Al!)” Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı “Take it Serious” Projesi 01.11.2020 – 31.10.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Take it Serious Projesinin temel hedefleri arasında afet eğitimini daha etkili bir şekilde öğretmeleri için farklı disiplinlerden öğretmenlerin yeterliklerini artırmak; okul yöneticilerini okul afet yönetim stratejisi geliştirme ve günün şartlarına göre yenileme konularında desteklemek ve afet yönetimi döngüsü hakkında aileleri bilinçlendirmek yer almaktadır.

Projenin 3. ulus ötesi proje yönetim toplantısı, proje ortak kurumlarının katılımıyla Thessaly Üniversitesi ev sahipliğinde 29 Eylül-01 Ekim 2021 tarihlerinde Yunanistan’ın Volos kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda öğrencilere afete hazırlık bilinci kazandırmaya desteklemeye yönelik geliştirilmekte olan Oyunlaştırılmış Öğrenme Ortamının mevcut hali tanıtıldı. Toplantıda ayrıca afet eğitim içeriğinin üniteleri ve kazanımları gözden geçirildi.

Projenin bir sonraki aşamasında okullarda Afet Yönetim Stratejileri Geliştirme Rehberi hazırlanması için uzmanlar ile toplantılar düzenlenecektir.

Etkileşim: 7
Kapat
Skip to content