Yazar: Haberler

Sustainable Apprentices Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Sustainable Apprentices Projesinin ikinci ulusötesi proje yönetim toplantısı ortak kurumların katılımı ile 27 Eylül 2022 tarihinde Portekiz’in Lizbon kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmiş olan “Çıraklık Programları Aracılığıyla KOBİ’lerde SKH’lerin Uygulanmasını Desteklemek İçin Avrupa ECVET Müfredatı” incelenerek değerlendirildi. Proje kapsamında geliştirilecek olan “E-Öğrenme Platformu” için yapılan kaynak taramaları değerlendirilerek platformun teknik özellikleri tartışıldı.

Projenin üçüncü Yönetim Toplantısı’nın 2023 yılı Şubat ayında Centro Servizi Formazione kurumunun ev sahipliğinde İtalya’nın Pavia kentinde gerçekleştirilmesi planlandı.

Sustainable Apprentices Projesi’nin temel hedefi, mesleki eğitim öğretmenlerini ve şirket eğitmenlerini dijital eğitim araçları ve Proje Tabanlı Öğrenme yöntemleriyle KOBİ’lerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin (SKH) uygulanmasını teşvik etme ve yeni İş Temelli Öğrenme fırsatları yaratmaları için KOBİ’leri desteklemektir. Sustainable Apprentices Projesi (2021-1-ES01-KA220-VET-000025308) İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yürütülmektedir.

#SustainableDevelopmentGoals #SME #GreenSkills #VET #workplacelearning #SürdürülebilirKalkınmaHedefleri #KOBİ #YeşilBeceriler #MeslekiEğitimveÖğretim #işyeriöğrenmesi #çıraklıkeğitimi #apprenticelearning

Etkileşim: 42
Kapat
Skip to content