Yazar: Haberler

RE-VET Projesi – Ulusal Yeterlilik Çerçevesi Bilgilendirme Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA202-093483 sözleşme numaralı “RE-VET – European Training Curriculum For Restoration Workers (Restorasyon Alanında Çalışanlar için Avrupa Eğitim Müfredatı)” Projesi, Erasmus+ Programı Mesleki Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurumlar arasında yer aldığı RE-VET Projesi 31.12.2020 – 30.12.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

RE-VET Projesi’nin temel hedefi, Avrupa Kültürel Mirası’nın korunmasına katkıda bulunabilmek amacı ile restorasyon alanındaki düşük becerili çalışanların mesleki yetkinliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

RE-VET Projesinin tüm ortak kurumların katılımı ile 3 Haziran 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen toplantısında projenin ilk ürünü olan “Restorasyon Çalışanları için Karşılaştırmalı Ulusal Yeterlilik Çerçevesi” için çalışma planının nihai hali sunuldu.

Proje kapsamında geliştirilecek olan Restorasyon Çalışanları için Karşılaştırmalı Ulusal Yeterlilik Çerçevesinin Ekim Ayında tüm ortak dillerde hedef kitlenin kullanımına hazır olması planlanıyor.

Sosyal Medya Hesapları

https://www.facebook.com/Revetproject
https://www.linkedin.com/in/revet-erasmus-plus-90273a208
https://www.youtube.com/channel/UCF3NOASyHLf6lfUWCsAtUbA

#Restorasyon, #Mimarirestorasyon, #AvrupaKültürelMirası #Tarihieserkoruma, #Restorasyoneğitimi

Etkileşim: 280
Kapat
Skip to content