Yazar: Haberler

LEARN AND PLAY Projesi Çevrim İçi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2019-1-BG01-KA201-062561 sözleşme numaralı “LEARN and PLAY – (ÖĞREN ve OYNA) Projesi, Erasmus+ Programı Okul Eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Bulgaristan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı proje 01.09.2019 – 28.02.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Projenin temel hedefleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf düzeyinde öğrenim gören göçmen kökenli öğrenciler ile özel eğitim gereksinimi olan öğrencilerin okuma becerilerini oyunlarla desteklemeyi amaçlayan bir platform geliştirilmesi ve bu platform aracılığıyla erken çocukluk eğitiminde öğretmen, veli ve öğrenciye rehber olacak eğitim materyallerinin hazırlanması yer almaktadır.

Proje ortak kurumlarının katılımıyla 04.06.2021 tarihinde gerçekleşen çevrim içi proje yönetim toplantısında geliştirilen platformun ilkokul öğretmenleri ile planlanan test aktivitesine dair fikir alışverişi yapıldı. Projenin son ürünü olan “Değerlendirme Metodolojisi” çalışma planı sunuldu.

Projenin bir sonraki aşamasında Sınıf Öğretmenlerinin katılımıyla Platformun test süreci başlatılacaktır.

http://learnplay.skillwork.co.uk/

https://www.facebook.com/Learn-and-PLay-102819048210987

#learnandplay #okumaprogramı #okumabecerileri #erkencocuklukegitimi

Etkileşim: 13
Kapat
Skip to content