Yazar: Haberler

RE-VET Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı İngiltere’de Gerçekleştirildi

REVET Projesinin “Üçüncü Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı” proje ortak kurumlarının katılımlarıyla 22-23 Haziran 2022 tarihlerinde İngiltere’nin Glasgow kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda restorasyon işçileri için hazırlanan eğitim müfredatı ve müfredat kapsamında hazırlanan taslak eğitim içerikleri katılımcılarla değerlendirildi.

Projenin bir sonraki aşamasında, restorasyon işçileri için hazırlanan eğitim içeriğini destekleyecek görsel malzemelerin oluşturulması için planlama yapılması kararlaştırıldı.

Temel hedefi Avrupa kültürel mirasının korunmasına katkıda bulunabilmek amacı ile restorasyon alanındaki düşük becerili çalışanların mesleki becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak olan REVET Projesi (2020-1-TR01-KA202-093483), Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak olarak yer aldığı proje Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

https://www.revetproject.eu
https://www.facebook.com/Revetproject
htttp://instagram/Revetproject
https://www.linkedin.com/in/revet-erasmus-plus-90273a208
https://www.youtube.com/channel/UCF3NOASyHLf6lfUWCsAtUbA

#Restorasyon #Mimarirestorasyon #AvrupaKültürelMirası #Tarihieserkoruma #Restorasyoneğitimi #MeslekiEgitim #KültürelMiras

Etkileşim: 263
Kapat
Skip to content