Yazar: Haberler

RE-VET Projesi Çevrim İçi Ulus Ötesi Proje Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA202-093483 sözleşme numaralı RE-VET – European Training Curriculum For Restoration Workers (Restorasyon Alanında Çalışanlar için Avrupa Eğitim Müfredatı) Projesi, Erasmus+ Programı Mesleki Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği’nin ortak kurumlar arasında yer aldığı RE-VET Projesi 31.12.2020 – 30.12.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.      

RE-VET Projesi’nin temel hedefi, Avrupa Kültürel Mirası’nın korunmasına katkıda bulunabilmek amacı ile restorasyon alanındaki düşük becerili çalışanların mesleki becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

RE-VET Projesinin Başlangıç Toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 17 Mart 2021 tarihinde çevrim içi gerçekleştirildi. Toplantıda proje faaliyetleri gözden geçirildi. Projenin ilk ürünü olan “Ortak Ülkelerdeki Yeterliliklerin Belirlenmesi ve Karşılaştırılması ile Çerçeve Programı” için çalışma planı sunuldu.

Projenin bir sonraki aşamasında ECVET temelli Avrupa Müfredatı geliştirilecektir.

https://www.facebook.com/Revetproject

https://www.linkedin.com/in/revet-erasmus-plus-90273a208

https://www.youtube.com/channel/UCF3NOASyHLf6lfUWCsAtUbA

#Restorasyon, #Mimarirestorasyon, #AvrupaKültürelMirası #Tarihieserkoruma, #Restorasyoneğitimi

Etkileşim: 557
Kapat
Skip to content