Yazar: Haberler

Playing and Learning From the Past Projesi Ulus Ötesi Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

Playing and Learning From the Past Projesi’nin ikinci ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 20-21 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje ürünleri olarak geliştirilmekte olan “Oyun Temelli Öğrenmenin Entegrasyonuna Yönelik Rehber” ve “Kültürel Noktaların Sunumunda Kullanılacak Bir Mobil Aplikasyon” kapsamında yapılacak faaliyetler değerlendirilerek Mobil Aplikasyonun mevcut ve eklenmesi planlanan özellikleri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Projenin bir sonraki aşamasında Mobil Aplikasyonun beta versiyonu hazırlanarak İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda katılımcılara sunulacaktır.

Playing and Learning From the Past Projesinin (2021-1-EL01-KA220-SCH-000027810) temel hedefi teknoloji ve kültürlerarasılıktan faydalanılarak sanal ve gerçek dünya kombinasyonu yoluyla tarih ve okul eğitimini güçlendirmektir.
Proje, Yunanistan Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

https://www.playandlearnproject.eu/

https://www.facebook.com/playingandlearningfromthepast/

#PlayingandLearningfromthePast #history #augmentedreality #schooleducation #learnandplay #intercultural #technology #educationalapps #GeçmişimiziOynayarakÖğrenelim #teknoloji #arttırılmışgerçeklik #okuleğitimi #eğitseluygulamalar

Etkileşim: 223
Kapat
Skip to content