Yazar: Haberler

EMPOWER Projesi Proje Yönetim Toplantısı İtalya’da Gerçekleştirildi

EMPOWER Projesi’nin dördüncü ulus ötesi toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 10 – 11 Kasım 2022 tarihlerinde İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında geliştirilmiş olan “Engeli Olan Bireylere Bakım Veren Kişilere Yönelik Etkili Afet Yönetimi Eğitim İçeriği” ve “Erişilebilir Öğrenme Platformu ve Görme ve İşitme Engeli Olan Bireyler İçin Erişilebilir Öğrenme Materyalleri” değerlendirildi. “Kapsayıcı Afet Yönetimi Referans El Kitabı” tasarımı planlandı.

Projenin bir sonraki aşamasında ortak ülkelerde bakım verenlere yönelik pilot eğitim uygulaması gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

EMPOWER Projesinin (2020-1-TR01-KA204-094078) temel hedefi afetlerde zarar görebilirliği yüksek, engeli olan bireylerin ve bu bireylere bakım veren kişilerin afet yönetimi konusunda farkındalıklarının ve yeterliliklerinin artırılmasına katkı sağlamaktır. Proje Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmekte olup İstanbul Valiliği projenin koordinatör kurumudur.

https://empowerpwd.eu/
https://www.facebook.com/empowerpwdeu/

#EMPOWER #disability #disabilityAwareness #disasterManagement #afetYönetimi #engellilik

Etkileşim: 105
Kapat
Skip to content