Yazar: Haberler

Peer4Inclusion Projesi Ürün Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Peer4Inclusion Projesi Ürün Değerlendirme Toplantısı 30 Mayıs 2023 günü İMRA – Uluslararası Göç ve Mülteci Derneği eğitmenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında hazırlanan “Mülteci ve Göçmenler İçin Akran Mentorluğu Rehberi” incelenerek rehber içeriğine yönelik fikir paylaşımı gerçekleştirildi. Proje ürünlerinin doğrudan göçmen ve mülteci grupların sosyal olanaklarına katkı sağlaması sebebiyle ürünlerin yaygınlaştırılması ve hedef kitle ile paylaşılmasına yönelik planlamalar yapıldı.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-1-ES01-KA210-ADU-000082267 sözleşme numaralı “Peer4Inclusion” Projesi, Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Peer4Inclusion” Projesi 01.09.2022 – 01.05.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Peer4Inclusion Projesi, hazırlanacak yenilikçi eğitim materyalleri ve Akran Mentorluğu yöntemi ile göçmenler ve mültecilerin sosyo-ekonomik alanda topluma entegrasyon süreçlerini desteklemektedir.

#YetişkinEğitimi  #AkranMentorlugu #Peer4Inclusion  #ErasmusProject

Etkileşim: 119
Kapat
Skip to content