Yazar: Haberler

Peer4Inclusion Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Peer4Inclusion Projesi ulus ötesi proje yönetim toplantısı 13 Nisan 2023 günü ortak kurumların katılımıyla İspanya’nın Bilbao kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje kapsamında hazırlanan “Mülteci ve Göçmenler için Akran Mentorluğu Rehberi” incelenerek rehberin geliştirilmesi üzerine kararlar alınarak projenin gelecek dönem çalışmaları için planlamalar yapıldı. Projenin bir sonraki toplantısı Kasım ayında İstanbul Valiliği ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-1-ES01-KA210-ADU-000082267 sözleşme numaralı “Peer4Inclusion” Projesi, Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Peer4Inclusion” Projesi 01.09.2022 –  01.05.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Peer4Inclusion Projesi, hazırlanacak yenilikçi eğitim materyalleri ve Akran Mentorluğu yöntemi ile göçmenler ve mültecilerin sosyo-ekonomik alanda topluma entegrasyon süreçlerini desteklemektedir. 

#YetişkinEğitimi  #AkranMentorlugu #Peer4Inclusion  #ErasmusProject

Etkileşim: 178
Kapat
Skip to content