Yazar: Haberler

Fit4Future Projesi Ulus Ötesi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Fit4Future Projesi ulus ötesi proje yönetim toplantısı 14 Nisan 2023 günü ortak kurumların temsilcilerinin katılımıyla Almanya’nın Dresden kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda proje ortakları çok eksenli CNC makinalarının kullanımının ülkelerinde yaygınlaştırılması için hazırlanacak olan kullanım senaryoları üzerinde çalışarak on farklı senaryo fikri geliştirdi.

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2022-2-DE02-KA210-VET-000097757 sözleşme numaralı “Fit4Future” Projesi, Erasmus+ Mesleki Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Almanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı “Fit for Future – CNC Machining for Everybody” Projesi 01.01.2023 – 01.07.2024 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Bir sonraki toplantısı Haziran ayında İstanbul Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Fit for Future” Projesinin temel hedefi, CNC eğitimi veren kurumların 3D modelleme eğitimleri ve çok eksenli CNC makinalarının kullanımı ile sektörün ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktır.

#MeslekiEğitimi #CNC #MultiSidedCutting #MachineryCutting #VET #VocationalEducationTraining #CEDEFOP

Etkileşim: 41
Kapat
Skip to content