Yazar: Haberler

Go Zero Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-TR01-KA202-093424 sözleşme numaralı “Go Zero – Zero Waste Management in Food Sector (Sıfır Atık – Gıda Sektöründe Sıfır Atık Yönetimi)” Projesi, Erasmus+  Programı Mesleki Eğitim alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumları arasında yer aldığı Go Zero Projesi 31.12.2020 – 29.06.2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

    Go Zero Projesi’nin temel hedefi, gıda sektöründe çalışanların ve meslek liselerinde öğrenim görmekte olan gıda bölümü öğrencilerinin atık yönetimi becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktır.

    Go Zero Projesi’nin açılış toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 24 Mart 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda proje faaliyetleri gözden geçirildi. Projenin ilk ürünü olan “Atık Yönetimi Müfredat Çerçevesi” ve “Karşılaştırmalı Rapor”  için çalışma planı sunuldu ve lider ortak tarafından yönlendirme ve bilgilendirme yapıldı.    Projenin bir sonraki aşamasında ortak ülkelerdeki atık yönetimi uygulamaları hakkında araştırma yapılıp sektörden işveren ve çalışanlarla odak grup toplantıları gerçekleştirilecektir.

#sıfırAtık #goZero

https://www.facebook.com/ist.csb/
https://www.facebook.com/bounsdcpc/
https://www.facebook.com/KMPPMC
https://es-es.facebook.com/mancomunitat.riberaalta
https://www.facebook.com/MediaCreativa2020
https://www.facebook.com/latvijaslauksaimniecibasuniversitate/
https://www.facebook.com/LLU.international
https://www.facebook.com/ExponentialTA
https://www.facebook.com/KMPPMC

https://twitter.com/istanbul_csb?s=11
https://twitter.com/BUSDCPC

https://instagram.com/istanbul_csb?igshid=1obacxlsnek6e
https://www.instagram.com/busdcpc/
https://www.instagram.com/lluniversitate/

Etkileşim: 106
Kapat
Skip to content