Yazar: Haberler

Follow App Projesi Proje Yönetim Toplantısı Gerçekleştirildi

Follow APP Projesi açılış toplantısı tüm ortak kurumların katılımı ile 26 Nisan 2023 tarihinde İspanya’nın Valladolid kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda mesleki eğitim mezunlarını izleme ve takip konularında gerçekleştirilen ulusal durum analizleri ve iyi uygulamalar üzerine fikir alışverişi yapıldı. Toplantıda projenin birinci ürünü olan “İkili Mesleki Eğitim ve Öğretimde Çırakların Mezuniyet Takibinde Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi” için geliştirilecek yetkinlikler hakkında görüşler sunularak eylem planı hazırlandı.

Projenin bir sonraki aşamasında Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi için ulusal uzman gruplarının belirlenmesi ve bu gruplarla görüşmelerin başlatılması planlanmaktadır.

Follow APP Projesi’nin (2022-1-ES01-KA220-VET-000089516) temel hedefi, mesleki eğitim ve öğretimde kalite güvencesi için çırakların istihdamı ve kariyer ilerlemelerinin dijital destekli takibi olup proje İspanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliği proje ortak kurumları arasında yer almaktadır.

#Apprentices #DUALVET #ApprenciticesinDualVET #graduatetracking #MeslekiEğitimveÖğretim #ÇıraklıkEğitimi #Mezunİzleme #işyeriöğrenmesi

Etkileşim: 52
Kapat
Skip to content