Yazar: Haberler

FEMENIN Projesi Beşinci Uluslararası Proje Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2018-1-UK01-KA204-048234 sözleşme numaralı “FEMENIN – Financial and Economic Literacy of Migrant Women for Entrepreneurial Inclusion (Girişimci Katılım İçin Göçmen Kadınların Finansal ve Ekonomik Okuryazarlığı) Projesi, Erasmus+ Programı Yetişkin Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında İngiltere Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı “FEMENIN” Projesi 01.09.2018 – 31.08.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

FEMENIN Projesi’nin temel hedefi, göçmen kadınların finansal ve ekonomik okuryazarlıklarını geliştirmek için ihtiyaca uygun şekilde tasarlanmış kaliteli öğrenme fırsatları sağlayabilmeleri amacıyla yetişkin öğretmen ve eğiticilerini desteklemektir.

FEMENIN Projesi’nin Beşinci Uluslararası Proje Yönetim Toplantısı 25 Ocak 2021 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda yetişkinlerle çalışan öğretmen ve eğitimcilerin katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanan FEMENIN projesinin pilot eğitim faaliyetinin hazırlıkları görüşüldü.

Projenin bir sonraki aşamasında tüm ortak ülkelerde pilot eğitim faaliyetleri yetişkinler ile çalışan öğretmen ve eğitimcilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

www.femenin.org
https://tk.femenin.watt.com.es/

@ulusalajans @istanbulvaliligi

#göçmenkadıngirişimciliği

#finansalveekonomikokuryazarlık #girişimcikatılım

Etkileşim: 10
Kapat
Skip to content