Yazar: Haberler

Erasmus Günleri Kapsamında Çevrim İçi Bilgilendirme ve Proje Deneyimi Paylaşımı Oturumları Gerçekleştirildi

T.C. İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından Erasmus Günleri kapsamında 15 Ekim Perşembe günü çevrim içi bilgilendirme ve Erasmus+ deneyim paylaşımı oturumları farklı kurumlardan 135 katılımcı ile gerçekleştirildi.


Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlikleri düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa’da çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Erasmus Günleri bu yıl 15-16-17 Ekim 2020 tarihlerinde kutlanıyor.


İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından Erasmus Günleri kapsamında 15 Ekim 2020 günü sabah ve öğleden sonra çevrim içi bilgilendirme ve deneyim paylaşımı oturumları gerçekleştirildi. Oturumlarda çeşitli kurumlardan toplamda 135 katılımcı yer aldı.

İstanbul Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu uzmanları tarafından Erasmus+ Programı, 2021-2027 dönemi öncelikleri ve Covid 19 özelinde yayınlanan “Dijitalleşme” ve “Yaratıcılık” Konularında Stratejik Ortaklıklar Teklif Çağrısı hakkında bilgilendirmenin ardından örnek projeler hakkında bilgi ve deneyimler katılımcılarla paylaşıldı. Deneyim paylaşımı 14 kurumdan katılımcılar tarafından 29 farklı proje sunumu ile gerçekleştirildi. Toplantılarda ayrıca katılımcılardan gelen sorular uzmanlar tarafından yanıtlandı.


Etkileşim: 36
Kapat
Skip to content