Yazar: Haberler

EnMind Projesi Çevrim İçi Çalışma Toplantısı Gerçekleştirildi


İstanbul Valiliği adına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından gerçekleştirilmekte olan 2020-1-RO01-KA205-078727 sözleşme numaralı EnMind- Entrepreneurial Mindset for Future Youth Work (“Gelecek Gençlik Çalışması İçin Girişimci Düşünme Biçimi”) Projesi, Erasmus+ Programı Gençlik Alanında Stratejik Ortaklıklar kapsamında Romanya Ulusal Ajansı vasıtasıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. İstanbul Valiliğinin ortak kurumlar arasında yer aldığı EnMind Projesi 01.09.2020 – 31.08.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmektedir.

EnMind Projesinin temel hedefi, girişimciliği teşvik etmektir. Özellikle de ne istihdamda ne de eğitim sürecinde olan Avrupalı gençlerin ve Avrupa ekonomisinin sosyal girişimcilik aracılığıyla gelişme potansiyelini desteklemektir.

EnMind Projesi çalışma toplantısı, tüm ortak kurumların katılımı ile 30 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda “Sosyal Girişimcilik Araç Seti” ve “Çevrim İçi Eğitim İçerikleri” için öneriler üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Projenin bir sonraki aşamasında “Sosyal Girişimcilik Araç Seti” ve “Çevrim İçi Eğitim İçerikleri” geliştirilecektir.

https://trainingclub.eu/enmind/

@ulusalajans @istanbulvaliligi @trainingclub.eu

#EnMindEdu #EntrepreneurMindset #Leadership #erasmusplus #socialentrepreneurship #girişimcidüşünmebiçimi #liderlik #sosyalgirişimcilik

Etkileşim: 54
Etkileşim: 54
Kapat
Skip to content